Блешня – це спеціальні невеликі грузики, які є незамінним доповненням у конструкції зимової вудки з кивком. Така рибальська приманка відрізняється розмірами, формами та певними забарвленнями. Для конкретних способів лову риби прийнято використовувати штучні приманки для риболовлі наступних видів: насадочні та безнасадкові. Цей фактор важливо врахувати під час оснащення зимової вудки .
Особливості конструкції та «гра» приманки
Розібравшись з тим, що таке блешня , можна приступати до вивчення конструкції цієї приманки. Блешня, як і блешня, відрізняється простою конструкцією і складається з наступного списку елементів:
один маленький гачок (розмір менше №4);
звичайна дробинка.
Характер гри безпосередньо залежить від форми приманки. Наприклад, моделі плескатих форм здатні піднімати хмару каламуті біля дна, а моделі на кшталт «дробинки», «овсинки» гарантують практично непомітні коливальні рухи. Тому вони знайшли своє застосування у глухозім'ї.
Техніка лову на блешню
Рибалки- початківці часто задаються питанням: блешня - що це і, як з нею працювати? Крім зимової снасті, ловити хижака на блешню можна також із застосуванням вудилища поплавця. У такому разі гру приманки задає саме кінчик вудки. Як варіант, можна довірити виконання гри поривам вітру чи підводній течії.
Все, що можна робити з блешнею під час гри - це волочити по дну, щоб вона піднімала всю каламутну, «примушувати» її вібрувати, завмирати в товщі води.
Які бувають блешні
Перед покупкою рибалки розбираються з тим, що таке блешні і, які їх різновиди існують:
За матеріалом прийнято виділяти моделі, виготовлені з олова, свинцю, міді або латуні.
За формою приманки класифікуються на круглі, напівкруглі, трикутні, ромбоподібні, краплеподібні моделі, у вигляді мурахи, мухи та інше.
За способом лову виділяють безнасадкові блешні або насадкові.
Така величезна різноманітність приманок дозволяє рибалкам визначитися з підходящою моделлю для літньої чи зимової риболовлі на певній водоймі. Консультанти інтернет-магазину «У Кеса» допоможуть здійснити покупку блешні, а також розібратися в нюансах, як підібрати кивок для блешні .
Блешня для зимової риболовлі
Зимові блешні можна використовувати в парі з приманками тваринного походження (опариш, мотиль) або окремо. Все залежить від водойми, в якій організовано «полювання» та від індивідуальних переваг риб. Взимку найкраще працюють насадочні варіанти кулястої, конусоподібної форми, у вигляді циліндра чи оливки.
Непогані результати демонструють і безнасадкові варіанти, які своєю поведінкою максимально наближені до характерної для хижака їжі, а тому не викликають жодних підозр.
Як прив'язувати блешню
Правильно підібрана схема прив'язки блешні до волосіні - значить успіх на водоймі. Тому досвідчені рибалки найчастіше користуються наступною схемою фіксації:
В отвори потрібно акуратно протягнути кінець волосіні.
Ліску зав'язуємо на міцний вузол.
Петлю натягуємо на цівку - ближче до кінця встановленого гачка.
Обрізаємо зайвий матеріал.
Деякі моделі спочатку доповнені спеціальним вушкам для фіксації з ліскою, розташованою зверху конструкції. У такому випадку максимально надійним вузлом вважається звичайний зашморг.
Зберігання блешні
Коли рибалок розібрався з поняттям блешня, що таке і які види існують, потрібно приділити особливу увагу питанням зберігання приманок. Важливо, щоб вони не сплуталися між собою та зберегли свої форми, робочі властивості до наступного сезону. Тому блешні поміщають у спеціальні коробки та пенали, зберігають у сухому місці.
Якщо потрібно зберігати блешні під час зимової або літньої риболовлі, вибирають також невеликі коробки яскравих забарвлень, які легко поміщаються в кишеню куртки. Завдяки яскравому забарвленню коробки рибалок точно не втратить свій набір.