(067) 190 70 97, (097) 103 26 74
м. ХарківКарта
0
Кошик
Поки пусто

☝️ Укрпоштою доставляємо лише за передоплатою☝️час роботи пн.-пт. з 9.00 до 16.00 сб.-нд. - вихідний

Статті
Як підібрати кивок для блешні
18 февраля 2022 г. 15:26
Після того, як рибалок розібрався з питанням, що таке блешня , потрібно переходити до... Читати далі →
Оснащення зимової вудки
17 февраля 2022 г. 14:35
Рибалки- початківці часто задаються питанням, як оснастити зимову вудку і правильно... Читати далі →
всі статті
Акції та новини
Надходження: BOUNTY - підгодовування від триразових чемпіонів світу з коропового лову
2 апреля 9:46
У продажу підгодовувальна програма Bounty - офіційний бренд рибальського клубу, який... Читати далі →
Надходження: воблера Рапала, котушки Шимано Страдік 23
14 марта 13:48
Надходження  воблерів Рапала - вже у продажу як нові, так і перевірені часом приманки.... Читати далі →
всі акції та новини
Рибальський магазин - У Кеса Усі записи Статті → Ловля карася (частина 1) ↓

Ловля карася (частина 1)

Частина 1

Навесні в пошуках карася з поплавковою вудкою

Настала весна і дуже приємно пригріло сонце. Багато любителі усамітнитися з вудкою вже кілька тижнів з успіхом ловлять плотву. Проте воістину захоплююча риболовля – це ловля на класичну махову поплавкову вудку. У моїх краях, на жаль, риба на фідер в річці починає ловитися тільки в кінці травня – початку червня. Тому в середині квітня, коли вже дуже хочеться посидіти на водоймі з вудкою, я дістаю поплавочное вудилище, налаштовую снасть і йду на канаву або так звану копанку (невеликий ставок де раніше видобували торф) в пошуках весняного карася. Мова в даній статті піде саме про лов карася на природних диких не зарибнених водоймах. На платниках, у зв'язку з перенаселенням риби, вона може почати вірити набагато раніше і ловля трофейного карася на таких водоймах відрізняється від представленого опису в цьому матеріалі.

Коли починається клювання

 Як відомо, у всіх регіонах України з 1 квітня починається нерестову заборону та ловити рибу дозволяється з берега на одну вудку з одним гачком. Тому в період квітня-травня я полюю на цю красиву, смачну і в той же час досить привередливую рибу. Називаю її саме «вередлива», в цей період часу, тому що ранньою весною з настанням перших теплих днів – виловити карася дійсно досить складно. Давним-давно в період моєї глибокої юності мій дід, навчаючи мене всім премудростям лову риби, говорив, що пік живильної активності карася припадає на час цвітіння шипшини. А це відбувається приблизно у другій половині травня – початку червня. Однак першого весняного карася можна зловити при прогріві води до 8°С. Клює фарбуй аж до липня, з кількома перервами на нерест. Помічено, що нереститься карась в декілька заходів, починаючи з кінця травня і закінчуючи кінцем червня. Тому вибір вдалого дня для лову карася – це досить не просте завдання.

Види карася

В нашому регіоні України поширені два основних види карася. У більшості водойм, як штучних, так і природних переважає срібний карась. Луска його пофарбована в біло-жовтуватий колір і форма тіла його – більш подовжена. На деяких лісових ставках та природних озерах можна виловити золотого карася. Він відрізняється від свого побратима яскравим мідним кольором забарвлення луски і круглою формою тіла. Великі особини, а бачив я в своєму житті золотого карася вагою близько 4,5 кгз вигляду представляв собою круглу як калач рибину темно-мідного кольору. Даний екземпляр запав мені в пам'ять надовго, так як більш красивою риби, на мій погляд, я більше не бачив.

Де шукати карася навесні

Ранній весняний карась, прокидаючись від зимової сплячки і, виходячи з зимувальних ям годується, тримається в заростях водорості і шукати його в квітні потрібно саме в таких місцях. В основному карась тримається в квітні біля острівців з камышем, на досить великій глибині. При чому, у теплі весняні дні карась виходить погрітися на сонечку і іноді, успішна ловля карася може бути на невеликих мілинах. Крім того, вважаю за доцільне на початку сезону активно шукати карася, так як після зими він мігрує по водоймі в пошуках їжі і тактика «підгодованої місця», по рівнянню з літнім періодом, часто не принесе Вам бажаного успіху.

Найбільш підходяща погода

Клювання карася безпосередньо залежить від погоди. Для успішної ловлі карася необхідно ретельно моніторити прогноз погоди на два-три дні вперед. Перше правило для вдалого лову карася – це сталість тиску. Якщо вранці атмосферний тиск впав чи зросла на кілька мм. рт.ст., то можу наперед припустити, що рибалка буде невдалою. Другою необхідною умовою має бути сталість температури навколишнього повітря протягом доби. Тобто якщо сьогодні вирушаючи на риболовлю на градуснику вдень 20, а на завтра очікується різке похолодання, то клювання карася також буде відсутній і сьогодні і завтра. Дане спостереження мною особисто перевірено протягом декількох сезонів. Ще важливим параметром для лову карася є напрямок вітру. Я вважаю, що оптимальним є західний чи північно-західний вітер. Не вдалим – північно-східний напрямок.

Похмурий день з невеликим дощиком або безхмарна погода – з мого досвіду – не особливо впливають на успіх лову цієї риби. Також клювання карася не особливо залежить від сили вітру. Останній параметр, швидше за все, більше здатний вплинути на комфорт рибалки під час рибної ловлі, ніж на активність лову карася.

Краща прикормка для лову

Карась має дуже чутливим нюхом, тому він відмінно розпізнає і реагує у воді на різного роду запахи. Тому прикормку слід готувати дуже ретельно підходити до вибору запаху досить скрупульозно. Улюбленими запахами карася, беззаперечно, є карамельний, анісовий, часниковий і медовий. Непоганими, на мій погляд, є нова серія ТОП прикормок від компанії G. Stream.

По-перше, вони на сьогоднішній день надзвичайно доступні в ціні. А по-друге, в асортименті прикормки ЖСтрим для лову карася представлені суміші з трьома різними запахами! (Універсал, карась-часник і карась-карамель).

Для поліпшення привабливості прикормочной суміші для карася при лові його навесні – вважаю за доцільне додати в прикормку тваринну насадку (хробак, мотиль або опариш), або скористатися добавками для лову карася, наприклад такий, як активатор клювання G. Stream Мотиль.

В прикормку можна додати меленого печива, висівок або макухи, зволожити її до необхідної консистенції і наліпити невеликих куль, розміром з м'ячик для гри в гольф (діаметр 5-7мм). Так як весняна рибалка передбачає пошук риби – то пригодовую я 3-4 місця по всій водоймі і періодично переходжу від одного до іншого місця в пошуках риби.

Продовження слідує ...

Юрій Західний для магазину уКеса.

Поділитися:
Всі статті
У Кеса - інтернет-магазин риболовецьких снастейРибальські снасті У Кеса(050) 177 87 70(067) 190 70 97ukesashop@ukr.net
0Блокнот
0Переглянуті