Для того, щоб успішно ловити коропа на українських водоймах, кожен рибалка має підготувати необхідний набір рибальських снастей, почитати кілька статей на цю тему, написаних досвідченішими рибалками, а також уважно переглянути погоду для риболовлі на конкретний день.
Тільки в такому випадку лов коропа взимку може вважатися результативним. Причому поведінка такої риби може змінюватися рік у рік, а активність коропів суттєво відрізняється залежно від конкретної водойми.
Складні пошуки зимового коропа
Короп – це вид теплолюбних підводних жителів, який вибирає ті ділянки водойми, що відрізняються сприятливим мікрокліматом. Зимовий лов коропа на платних водоймах може бути досить успішним, так як власники таких водойм часто насичують воду необхідною кількістю кисню за допомогою спеціальних компресорів.
Спіймати великого коропа на звичайній водоймі, покритій льодом, серед купи снігу – досить складно, але можливо. 0 градусів – найтепліша температура, яка зберігається ближче до поверхні льоду. Але для коропа комфортною температурою є показники від 4 до 6 градусів.
Де шукати коропа взимку
Зимова рибалка – лов коропа має свої особливості. Вирушаючи на пошуки гарного місця, важливо віддавати перевагу водойм, де під льодовою кіркою зберігається достатня кількість кисню. Як стоянка короп вибирає найтепліші ділянки:
- коряжники;
- глибокі ями;
- брівки, покриті водними рослинами;
- місця на ставку із середньою глибиною, де у теплу пору року відзначають трав'яний покрив;
- ділянки, розташовані неподалік від теплих струмків, що впадають у водойму.
Якщо ви вперше вибиратимете підходяще місце для «полювання» в зимовий період, не обійтись без застосування ехолота.
В який час найкраще ловити коропа
Лов коропа в зимовий час триває недовго в порівнянні з періодом відкритої води. Щоб дочекатися гарного улову, часом рибалкам доводиться сидіти біля лунки весь день, використовуючи підгодовування. При цьому процес упіймання займає близько 15-30 хвилин.
Якщо звернути увагу на весь сезон підлідного «полювання» риб сімейства коропових, можна виділити кілька важливих періодів коропової активності:
- перший лід;
- відлиги за умови наявності похмурих днів, але без опадів;
- періоди, коли відзначають м'яку погоду протягом багато часу;
- останній лід.
Найчастіше лов коропа, сазана взимку відбувається в пообідній час, коли температура поступово піднімається вгору.
Поведінка коропа взимку
Короп взимку, лов якого користується серед рибалок особливою популярністю, не впадає в сплячку. Іноді він може зариватися в мул. Але найчастіше підводні жителі починають мігрувати на глибоководні території, не перестаючи годуватися.
Однак харчування кардинально зменшується: все рідше короп виходить на полювання, а кількість їжі порівняно з літнім сезоном у рази менша. Тому підгодівельні суміші не повинні бути надто поживними, а приманки – обов'язково цікавими.
Вибір водойми та місця лову коропа
Лов коропа взимку в Україні відбувається в основному в річках зі слабкою підводною течією або в спеціально створених коропових господарствах. Найкраще вибирати такі водоймища, в яких влітку і восени з'явилося досить багато 2-3-річних коропів, вага яких варіюється від 0,5 до 2 кг.
Такі підводні жителі, потрапляючи в нове місце проживання, ще не встигають пройти процес акліматизації та звикнути до стандартних місць стоянки, годівлі. Вони досить активні та необережні у пошуку корму.