Окунь є популярним хижаком, якого можна зустріти практично в будь-якій з водойм - озера, річки, водосховища і навіть, так звані, жабовники. Ловиться «смугастий» хижак протягом усього року: починаючи з весни і закінчуючи глухозіменем. Тому приманки для окуня відрізняються своєю різноманітністю для всіляких рибальських снастей та сезонів. Кожен рибаль має можливість підібрати найбільш підходяще рішення з урахуванням основних умов організованої риболовлі.
Вибір приманок з урахуванням погодних умов
Вибираючи штучні приманки для упіймання риби, багато рибалок дотримуються думки, що всі приманки для окуня необхідно класифікувати з урахуванням погодних умов. Враховуючи час лову, відзначають такі популярні уловисті окуневі моделі:
- Блешня та воблери темних відтінків або природних кольорів найкраще запускати в роботу в сонячну погоду. Пам'ятайте, що надмірна насиченість снасті може злякати рибу зі свого «насидженого» місця.
- В умовах каламутної води або в похмуру погоду свій вибір найкраще зупинити на силіконових та інших видах виробів агресивних відтінків кольорів. Виходячи з того, що вода втрачає прозорість, окуню набагато складніше розглянути в ній якісь об'єкти.
Вибираючи на яку приманку краще ловити окуня, можна використовувати для проведення і універсальні моделі. Але це не означає, що вони будуть уловистими у будь-який час дня та ночі, гарантуючи той факт, що «смугастий» хижак завжди буде добре клювати. Їх важливо мати при собі та застосовувати щоразу, як рибалок потрапляє на водойму: а раптом саме сьогодні пощастить? До списку кращих приманок для лову окуня відносять блешні різних розмірів, що обертаються.
Які приманки призначені для лову окуня на спінінг і вудку поплавця
Розбираючись з питанням, на що клює окунь, необхідно скласти список популярних приманок, актуальних для цінителів спінінга і вудилищ поплавця при упійманні великих підводних жителів.
Найбільш уловисті приманки на окуня – це:
- Силікон та їстівна гума – найчастіше такі вироби використовують у процесі облову придонних шарів водойми. Лов окуня на приманки розміром від 3 до 6,5 см дозволяє виловити «смугастих» хижаків біля самого дна водойми.
- Воблери – такі приманки для лову окуня використовують невеликих розмірів (у середньому – від 5 до 7 см, але не більше ніж 10 см). Нерідко рибалки використовують універсальні вироби, розраховані загалом на прісноводних хижаків, а чи не безпосередньо на окуней. На закоряжених ділянках рекомендується застосовувати попери, які унеможливлюють зачепів і допомагають акуратно подолати конкретну зону. Крім того, попер особливо актуальні в період активності окуня.
- Блешні, що обертаються - кращі приманки для окуня, які відмінно підходять і для новачків, і для більш досвідчених рибалок. За Мепс розмір вибираємо 1 або 2, але не варто занадто зациклюватися на розмірі - найкраще експериментувати.
Як популярна наживка на окуня використовують опарыша, мотиля або черв'яків. Це відмінний варіант для літнього «полювання» з вудилищем поплавця або при лові у виска.
Від чого залежить вибір найкращої снасті?
Вибираючи окуневі приманки із запропонованого списку, багато рибалок замислюються над тим, які критерії варто враховувати при виборі якісної і дійсно підходящої снасті.
Тому слід звернути увагу на такий набір важливих нюансів:
- Сезон та погодні умови, які підкажуть, як і на що ловити окуня.
- Розмір майбутнього трофейного екземпляра.
- Особливості водоймища – глибина, наявність/відсутність підводної течії, рослинності та інших перешкод на глибині.
Найкраща наживка на окуня підбирається з урахуванням індивідуальних переваг хижака, про які можна дізнатися шляхом експериментів.
Завдяки широкому розмаїттю різноманітних виробів, представлених на сайті інтернет-магазину «У Кеса», кожен рибалок зможе не тільки визначитися з найкращою приманкою на окуня, але й підібрати якісні підгодовування та насадки для коропа влітку .