З приходом осені і похолоданням води хижа риба активізується. Її завдання — набрати перед зимою максимальна кількість калорій, щоб легше було переносити період зимової малорухливості. Про цей факт чудово обізнані досвідчені вудильники, які відставляють убік інші види лову і вирушають на полювання за зубастим трофеєм. Безумовно, мова йде про щуку: "прісноводому крокодилі", одному із самих великих мешканців вітчизняних водойм. Саме в осінній період, коли температура водного середовища опускається нижче 10°С, на промисел виходять всі без винятку екземпляри, у тому числі і найбільші — і ось тут треба не схибити, і бути готовим до упіймання рекордного розміру риби.
Вміння віртуозно володіти грою приманки в осінній період, як правило, відступає на другий план: щука настільки жадібно вистачає і залізо, і силікон, і пластик, що без вагомої трофею не піде з водойми навіть новачок. На перший план виступає, таким чином, не питання "як грамотно анімувати приманку", а "як вибрати спінінг для лову щуки". Дійсно, це найбільш серйозне питання, актуальність якого неможливо перебільшити — нерідко в озері, де влітку можна було розжитися найбільшим примірником травянка вагою у кілограм. На простеньку блешню чіпляється щука вагою в 5-
Яким спінінгом ловити щуку
Спочатку треба визначитися, який метод лову буде предпочитаться: з човна або з берега. Навіть новачку очевидно, що між забросовым ужением з берега і ловлею на доріжку (тролінгом) з плавзасобу є очевидна різниця — в першому випадку потрібні далекі й часті закиди, на відміну від другого. Зате на човні напевно не обійтися без силового "прута", оскільки необхідно застосовувати важкі великі оснастки і важкі приманки, а можливо, і мультипликаторные котушки. Відповідно, однозначно сказати, як вибрати спінінг на щуку, не можна: треба орієнтуватися на ситуацію.
Очевидно, що ловля щуки з берега передбачає наявність більш довгого вудлища, оптимізованого для далеких закидів, але в той же час, дуже міцного і володіє прекрасними в'яжучими властивостями: впоратися з великою рибою на дальній дистанції неможливо успішно, тільки застосовуючи силову тактику. У той же час для використання блешень різного типу (колебалок і вертушок) не настільки важливі такі якості, як ніжність бланка — швидше, навпаки: ці приманки створюють настільки сильний наголос при выматывании (проводку), що бланк може просто гнутися дугою, а це небажано. Але якщо мова йде про воблерах, що вимагають точного контролю і виконання різних технік анімації (твичинг, джеркинг), а також про джизі, де без дзвінкості і чіткого відчуття поведінки оснащення "в руку" не обійтися, необхідно шукати розумний компроміс між міцністю і інформативністю. Втім, придбати спінінг будь-якого цільового призначення зараз не складе труднощів: широкий асортимент магазину і досвід консультантів зроблять це нескладним завданням навіть для новачка.
Як і чим ловити щуку з човна
Будь досить досвідчений вудильник підкаже: вирушаючи на водні простори за трофеєм на плавзасобі, необхідно озброїтися спінінгами мінімум двох різновидів. І абсолютно неважливо, буде це дідівська гребний човен-довбанка або ультрасучасний РІБ, оснащена вона тихохідним "троллинговым" електромотором чи ні, але обловити величезні площі берегових заростей за розумний час без троллинговой снасті неможливо (та й недоцільно).
Відповідно, для того, щоб вирішити, як вибрати спінінг на щуку для ужения "на доріжку", треба визначитися з типом котушки. Для безынерционной підійде практично будь-яке силове вудлище довжиною не більше
Набагато перспективніше виглядає застосування мультипликаторной котушки. Звичайно, її вважають не настільки універсальною, але досвід наших предків (ловили тільки на "Невську" та "Київську") переконливо показує, що облавливать вручну зарості можна і з її допомогою. Причому досить продуктивно, оскільки вага приманки не є перешкодою для закидання снасті на 10-20 метрів. Але така котушка вимагає особливого типу вудлища, так званого "куркового", або інакше — кастингових. Тому розумніше поєднувати спеціалізований спінінг, оснащений мультипликаторной котушкою, з другим вудилищем, оснащеним класичної безынерционкой: зрештою, стомившись від пасивного волочіння воблера за човном модно зупинитися і обловити невеликі заливчики і перспективні судачьи ямки, отримавши в прилове окуня або "іклатого". Вимоги до неї такі ж, як до "берегового", тільки ємність шпулі можна брати поменше, так і довжину не слід вживати більше, ніж 2,7 метра.
Що віддати перевагу при ловлі з берега
Одна справа — ловити з човна, і зовсім інше — як вибрати спінінг для щуки при лові з берега. Тут мультипликаторная котушка відходить на другий план, так само як і важкі блешні разом з воблерами-гігантами. Однозначно лідирує котушка-безинерционка, а до вудилища пред'являються підвищені вимоги. Те, що воно має бути дзвінким, а бланк міцним і інформативним, само собою розуміється: адже крім виведення доведеться активно управляти приманкою, обов'язково наявність і інших параметрів: довжина і хлесткість для далекого закидання. Перший з них передбачає, що не слід розглядати серйозно "прути" коротше, ніж 2.3 метра: оптимальним вважається діапазон 2,3-
Важливий і вага: бажано прагнути до мінімального, адже вудити доведеться активно, перезабрасывать часто, а важкий (або незбалансований) снаряд призведе до болю в руках і швидкої стомлюваності удильщика. Що ж стосується ладу, то тут треба орієнтуватися на техніку лову — швидкий (Fast) або надшвидкий (він же Extra Fast) хороший для джиговой лову, але в теж час спрацює і при лові на блешню. Головне, що вудилище було жорстким, інакше просікти жорсткі тканини щучої пасти не вийде, і сходів буде дуже багато.
Маленькі хитрощі при виборі спінінга
Тест можна вибрати, виходячи з ваги наявних або бажаних приманок: верхня планка повинна бути з запасом на 1/4 більше, ніж вага блешні або воблера. Приміром, якщо блешня важить
Вкрай бажано, щоб робочі ваги приманок знаходилися в середині тесту спінінга, а не ближче до "краях" діапазону.
Гачки повинні бути гострими, це факт, але якщо жорсткість спінінга недостатня (лапшистый, шлангообразный), то на надійну зарубку розраховувати не варто: вибирати спінінг треба, погодившись з його жорстким бланком.
Щука — сильний противник, її атаки завжди непередбачувані, і настільки стрімкі, що можуть без праці вирвати спінінг з рук удильщика. Не нехтуйте фрикціоном на котушці і точно його отстраивайте, а для бланка вудилища не бійтеся застосування композитних матеріалів.
Вирушаючи за щукою, на невідомий або неразведанный водойму, прихопіть на один спінінг більше. Завжди бажано мати в арсеналі запас як на дрібний трофей, так і на особливо великий.
Починаючи облавливать нові для себе місця, в першу чергу задійте найпотужніший спінінг і великі приманки. Щука хапає все, що можна порівняти з розмірами власного тіла, а успішне виважування великого трофейного екземпляра на кволі снасті під силу далеко не кожному професіоналу.
Не женіться за сверхдорогими снастями: часто розуміння, як вибрати спінінг для лову щуки, приходить тільки з чималим досвідом, так що за наявну суму оптимальніше придбати декілька (два-три) вудилищ більш низького класу. І ви охопіть весь спектр можливих різновидів ужения щуки і остаточно визначитися з технікою і тактикою лову, що застосовуються принадами і особливостями конкретних водойм.