Снасти для морской рыбалки
Головна особливість морської риболовлі полягає в тому, що вона кардинально відрізняється від рибальського «полювання» на всіляких прісноводних водоймах. Море набагато більше в порівнянні з озером, ставком або річкою, тут досить чиста вода, але при цьому рівень шуму в кілька разів більший за рахунок наявності хвиль. Відзначають деякі відмінності у рельєфі дна.
Враховуючи той факт, що боротьба за виживання між підводними мешканцями досить сильна, вони відрізняються своєю агресією, жвавою поведінкою та особливою активністю. Тому для риболовлі необхідно підібрати якісні морські снасті, здатні впоратися з усіма перерахованими складнощами.
На що слід ловити рибу в морі
Вибираючи рибальські снасті для морської риболовлі, варто відзначити кілька важливих критеріїв, яким має відповідати надійне оснащення:
- Міцність – іноді трапляються великі особини, тому слід захистити своє вудлище від можливої поломки.
- Стійкість до сильного вітру – на морі пориви вітру вважаються звичною особливістю, тому потрібно бути готовим до різкої зміни напряму даних потоків.
- Стійкість до коливань води – морські рибальські снасті повинні бути підготовленими до серйозної підводної течії.
Що стосується вибору відповідних морських вудлищ, відзначають список найбільш актуальних та необхідних із них:
- Морський спінінг - гарне вудлище дозволяє робити наддалекі закиди з метою упіймання бичків, окунів, камбали, карасів. Якісна конструкція легко гасить різкі ривки трофейних екземплярів.
- Донні снасті для риболовлі на морі – відмінний вибір для лову риби на неглибоких та відносно спокійних ділянках. Це підходяще рішення для рибалок-початківців, які бажають зловити камбалу, білугу, пеламіду.
- Вудилище поплавця - ідеальний варіант для упіймання риби з берега на ділянках з глибиною до 2 м. На дане вудлище можна виловити карасів, окунів, ставриду, бичків і сарганів. Для здійснення наддалеких закидів найкраще використовувати конструкції телескопічного типу.
Снасті для морської риболовлі, купити які можна від різних компаній-виробників, повинні ідеально поєднуватись між собою. Наприклад, для берегового лову риби найкраще підходить потужна безінерційна котушка розміром від 1000 і більше. Ці котушки використовуються для лову дрібних та середніх риб із застосуванням легких наживок, які можна закидати на далекі дистанції.
Для полювання за рибою на глибоководних ділянках з метою зловити трофейні екземпляри необхідно скористатися мультиплікаторною котушкою. Така морська снасть для риболовлі впорається навіть із агресивними хижаками.
Для упіймання невеликих і середніх морських жителів досить підібрати плетену волосінь діаметром 0,1-0,4 мм або скористатися мононитию 0,18-0,22 мм.
З якими приманками можна і потрібно виходити на море
У процесі підготовки оснастки для морської риболовлі не варто забувати про приманки, які також грають далеко не останню роль при успішному «полюванні».
Найбільш робітниками вважаються такі види:
- Морські силіконові приманки – це можуть бути стандартні твістери, віброхвости та інші оригінальні моделі.
- Морські хробаки.
- Морські воблери - найчастіше рибалки працюють з важкими приманками, здатними легко занурюватися на глибину до 3-4 м.
- Колебалки або блешні, що коливаються - відрізняються привабливою поведінкою під водою.
- Лов на живця. Як живець можна використовувати мідії, креветки, дрібних бичків, рачків. Головна умова – така наживка обов'язково має бути активною.
Готуючи снасть для морської риболовлі, потрібно спочатку визначити для себе, де саме відбуватиметься лов - з берега або з човна. Від цього критерію залежить вибір решти комплектуючих.
Риболовля на морі з плавального засобу
Снасті для риболовлі на морі з човна обов'язково повинні бути максимально міцними та компактними, щоб рибалок не відчував дискомфорт під час полювання. Обов'язковим інструментом є ехолот, за допомогою якого можна визначити точне місцезнаходження зграї риб.
Морська оснастка може бути доповнена різними варіантами наживок. Для цього рибалки використовують відразу кілька вудлищ, які фіксують у човні. Якщо доводиться ловити морських мешканців у вечірній час, тоді доцільно поповнити свій арсенал люмінесцентною плетінкою.
Крім агресивних проводок, можна скористатися популярним методом дрейфування, який є актуальним у дні, коли вітер дме не в бік берегової лінії.
Риболовля на морі з берегової лінії
Перед виходом у море необхідно підготувати не тільки надійну снасть для лову риби в морі, але й взяти з собою відразу кілька варіантів приманок, наживок. Сьогодні морський окунь може активно клювати на силіконові моделі, а завтра цікавитиметься коливаннями чорного кольору.
Тому оснащення для морської риболовлі, купити яку можна за демократичними цінами, має бути різноманітним. Таким чином, рибалок зможе вчасно «підлаштуватися» під настрій та поведінку будь-якого морського мешканця.
У нашому інтернет-магазині представлено величезний асортимент товарів від різних виробників. Купити снасті для морської риболовлі в Україні можна з доставкою до будь-якого населеного пункту, скориставшись послугами транспортної компанії.
Риболовля на море - вартість
Бренд | Ціна |
---|---|
Trabucco | от 299 грн |
Hend Made | от 110 грн |
Takamiya | от 70 грн |
RB (Русская блесна) | от 200 грн |
Golden Catch | от 107 грн |